שיטת שחייה לילדים – שיטת הלימוד שלנו

שיטת שחייה לילדים

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

השהות במים מחזקת את המערכת החיסונית, הצלילה מרחיבה את נפח הריאות, והציפה משרה על הילד ביטחון רב בהיעדר קרקע יציבה. ביצוע התנועות בטכניקה הנכונה מחזקת את המוטוריקה העדינה ואת חגורת הכתפיים. תחושת ההצלחה מעלה את הרגשת המסוגלות של הילד ותורמת לחיזוק הביטחון העצמי שלו. 

בביה”ס לשחייה אנו ממליצים על לימוד סגנון בחתירה החל מגיל 6, ועל לימוד סגנון הישרדותי לגילאי 4-5, להלן שיטת העבודה שלנו:

סגנון הישרדותי לגילאי 4-5: הדבר החשוב ביותר עבור הילדים בגיל זה הוא שהן ידעו לבצע כמה תנועות בסיסיות על מנת להגיע ל”חוף מבטחים” במקרה שבו הם יקלעו למצוקה כלשהי- ועל כן בגילאים אלו הדגש שלנו יהיה על הרגלי מים נכונים (ציפה, הוצאה והכנסה נכונה של אויר) ועל לימוד סגנון הישרדותי ובמקרים מסוימים מציל חיים.

סגנון חתירה וגב החל מגיל 6: זה הזמן שבו אנו מתחילים ללמד סגנון שחייה (בהתחלה חתירה ולאחר כן גב) כאשר בהתחלה הדגש יהיה על מנח גוף ותנועות רגליים מקדמות, ולאחר מכן על תנועות ידיים ונשימה (בחתירה). 

שיפור סגנון: לאחר שהשחיינים הצעירים מבצעים בריכה אחת בכל אחד משני הסגנונות בצורה טכנית טובה, אנו מעבירים אותם לסניף ברמת רחל שם הם מצטרפים לקבוצת שיפור סגנון. מהשלב הזה הדגש משתנה- העבודה הופכת להיות קצת יותר אירובית על מנת לפתח אצל הילדים כושר גופני טוב, והתרגילים הינם תרגילים מתקדמים יותר. לאחר שהילדים שולטים בסגנונות הגב והחתירה אנו עוברים ללמד אותם את הסגנון השלישי- סגנון החזה. 

קבוצות תחרותיות: את הילדים המוכשרים ביותר אנו מעבירים לקבוצת השחיה התחרותית שלנו שם הילדים מפתחים “אופי של ספורטאים” ומשתתפים בתחרויות אזוריות וארציות. קבוצה זו שוחה בין 3 ל- 4 פעמים בשבוע. 

כללי

המדריך לבחירת בית ספר לשחייה

כיום, ידוע שהורים רבים לא מבזבזים שנייה ומיד ברגע שמסתיימת מסיבות יום ההולדת הרביעית לילדיהם, הם פונים להתעניין בשיעורי שחייה עבורם. הסיבות לכך נעוצות בהשלכות