שיטת שחיה למבוגרים – שיטת הלימוד שלנו

שיטת שחייה למבוגרים

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

בעבור המבוגרים, השחייה מהווה מפלט מהעומס המוטל עליהם בחיי היום -יום והיא מבחינת רבים מהם המקום היחיד בו הם מצליחים להתנתק מהלחץ שמפעילה עליהם החברה המודרנית על כל דרישותיה. גם מבחינה פיזיולוגית התוצאות לא מאחרות לבוא: שחייה נכונה ולמשך זמן של סגנונות השחייה השונים ובעיקר של סגנון החתירה היא מטרה שנמצאת בהישג ידו של כל מבוגר, והתמדה בכך תורמת לשיפור הסיבולת הגופנית, לחיזוק הגוף, ולעיצובו. בנוסף לכך, ענף השחייה נחשב לענף שיקומי, המומלץ ע”י רופאים ופיזיותרפיסטיים רבים, וככזה הוא מביא לשיפור תפקודים גופניים. 

לימוד שחייה למבוגרים – מה השיטה שלנו?

שיטת הלימוד שלנו – שיטת שחיה למבוגרים בה אנו ממליצים על לימודי שחייה למבוגרים בסגנונות החתירה והגב, בעיקר מהסיבות הבאות: 

שיפור טכני – מבוגרים רבים שוחים את סגנון החתירה עם טעויות רבות, כאשר הנפוצות ביותר הן נשימה קדימה במקום לצדדים ותנועות ידיים ורגליים לא אפקטיביות. התוצאה היא שברוב המקרים הם מגיעים למצב עייפות בשלב מוקדם מאוד ובקושי מצליחים לסיים בריכה אחת. בביה”ס לשחייה אנו שמים דגש על עבודה טכנית נכונה החל מהכניסה הראשונה למים, וזאת על מנת להצליח לשחות את סגנון החתירה למרחקים. 

פעילות אירובית – רוב המבוגרים שוחים את סגנון החזה בצורה כזו ש- 50% מהזמן הם נמצאים במצב מנוחה ולכן לא מצליחים לעלות דופק. על אף שישנם מקומות שמאמינים שגם יש ללמד את סגנון החתירה בצורה כזו שהשחיין לא יתאמץ בכלל, אנו מאמינים שהמטרה החשובה היא לבצע אימון שבו השחיין שומר על 60 % מהדופק המקסימלי שלו- בין אם הסגנון שלו טוב ובין אם לא. אין הדבר בא על חשבון הטכניקה וביצוע התנועות אלא לצד זאת. 

גמישות – בלימוד סגנונות הגב והחתירה ישנו אלמנט של מתיחת הגוף קדימה עד כמה שאפשר, והפעולה הרפיטטיבית הזו “מגמישה” את השחיין. מבוגרים רבים אינם שומרים על טווחי תנועה אופטימיליים במהלך חייהם ולרוב הם מגיעים אלינו קפוצים ומכווצים- תרגילים רבים בסגנונות הגב והחתירה מסייעים בכך רבות. 

חיזוק ועיצוב קבוצות שרירים בעזרת השחייה – ענף השחיה הינו ענף שמשלב פעילות אנאירובית לצד פעילות אירובית. כחלק מתהליך הלימוד של סגנון החתירה, קבוצות רבות של שרירים בגוף, בדגש על אזור שרירי הבטן, החזה, והכתפיים מתחזקות ומתעצבות, וזאת במקביל לעבודה האירובית שבה השחיין שורף משכבת השומן בגוף. 

קראו גם: המדריך לבחירת סגנון שחייה

 

 

התעמלות מים
כללי

התעמלות מים

היום ניתן למצוא עלייה במודעות ליתרונות של התעמלות מים, מאחר ומדובר על אחד מסוגי ההתעמלות הבריאים והיעילים ביותר. אם בעבר היה מדובר על סוג של