המדריך לבחירת בית ספר לשחייה

תחרות 4

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

כיום, ידוע שהורים רבים לא מבזבזים שנייה ומיד ברגע שמסתיימת מסיבות יום ההולדת הרביעית לילדיהם, הם פונים להתעניין בשיעורי שחייה עבורם ומחפשים בית ספר לשחייה. הסיבות לכך נעוצות בהשלכות החיוביות שבתהליך לימוד השחייה על התפתחות הילד, הן מבחינה פיזית, והן מבחינה מנטלית.

ממש כגודל הצפייה למילה הראשונה וכגודל ההמתנה לצעד הראשון, כמהים ההורים לרגע שבו יחצה הילד בשחייה את המים הרדודים, תוך שהוא מפגין איכויות שחייה משובחות.

מהרגע שבו ברורות ההשלכות החיוביות על התפתחות הילד, נותר רק לבחון את השאלה לאיזה בית ספר לשחייה נשלח את ילדנו?

להלן מדריך המפרט בנקודות את הקריטריונים בהם מומלץ להורה להתמקד, לפני שיקבל החלטה.

בחירת בית ספר לשחייה – נק’ חשובות שראוי להתייחס אליהן

הסמכה – יש לשלוח את הילד רק למדריך שחייה מוסמך! במקרים רבים מתפשרים ההורים ושולחים את ילדיהם לחבר משפחה שהיה פעם  שחיין, למציל בקאנטרי המקומי, ועוד שלל קיצורי דרך שונים. כאשר מדובר בילדים ובבטיחות האישית שלהם, חייבים ההורים לשאול את המדריך על ההכשרה שלו.

כימיה – לא די בכך שמדובר במדריך שחייה מוסמך. האינטראקציה בין המדריך לבין הילד היא המדד המרכזי לפיו יהיה אפשר להשיג את  המטרה. בהינתן אינטראקציה חיובית, הילד יחווה הנאה מרובה ויחכה כל השבוע לבוא יום השיעור. בהיעדרה, ירגיש הילד שהתהליך נכפה עליו ורק יחכה לסיומו. במקרים קיצוניים יותר, יפתח הילד טראומה וחשש מעולם המים. על כן, וכדי למנוע זאת, ההורים חייבים לבקש המלצות ממעגלים קרובים אליהם, בטרם יוציאו את תוכנית לימוד השחייה לפועל.

ניסיון המדריך – למדריך שחייה בעל ניסיון בתחום יש יתרונות רבים שאינם קיימים אצל מדריך שחייה חסר ניסיון. תהליך הלימוד טומן בתוכו  לעיתים קשיים ורגרסיות, ולמדריך בעל ניסיון בתחום, יהיה קל יותר למצוא את הדרך לעבור מכשול כזה או אחר. על סמך ניסיון העבר, יוכל המדריך לגבש יכולת התמודדות פרטיקולרית בהתאם לאופי הילד ולבעיה הספציפית, וזאת על מנת להשיב את הילד אל מסלול ההתקדמות.

בית ספר לשחייה
בית ספר לשחייה

סביבת הלימוד – במקומות רבים לימוד השחייה נהפך לשוק המוני ונראה שמטרת העל של בתי ספר רבים ללימוד שחייה היא להעמיס כמה  שיותר ילדים במינימום של קבוצות, וזאת כדי להגדיל את הרווח הכלכלי. במקומות אלו עדיפה הכמות על פני האיכות, ולעיתים רבות הם מפתים לקוחות רבים במחיר אטרקטיבי, אולם אסור לשכוח שלפעמים “הזול ביותר הוא היקר ביותר” ועל אף המחיר האטרקטיבי, ייתכן וההורים יצטרכו לשלם על עוד סדרות רבות של שיעורי השחייה. גודל הקבוצה צריך להיות בין 4-6 ילדים ולא מעבר לזה, אנא הקפידו על כך!

מיקום המדריך – ברוב המקרים הדרך המקצועית ביותר ללמד שחייה היא כאשר המדריך נמצא בתוך המים. משם, יכול המדריך ל”צייר” את  התנועה הנכונה ביותר לילד, ומתוך האינטראקציה הפיזית הקרובה, יכול המדריך להסביר לילד שוב ושוב, ובנינוחות, תוך כדי שהוא מוודא שהילד מבין אותו. מעבר לכך, ישנו כמובן את ההיבט הבטיחותי: המדריך נמצא במים לכל תרחיש בלתי צפוי לכשיקרה. במקומות רבים מעדיפים המדריכים להישאר יבשים וכך להעדיף את הנוחות האישית שלהם על פני הבטיחות והמקצועיות.

באותו נושא:


היגיינה – על ההורים לשלוח את ילדיהם רק לבריכה שנמצאת באישור ובפיקוח משרד הבריאות. בבריכת שחייה ישנם כימיקלים שונים,  שמינונם הנכון בתוך המים הוא הכרחי לשם קיום רחצה בריאותית. בבריכות שמאושרות ע”י משרד הבריאות חייב להימצא מפעיל בריכות אשר דואג למינון התקין של הכימיקלים במים ולסינונם בעת הצורך.

סדר בשיטת הלימוד – ממש כשם שלשם בניית בניין גבוה יש צורך ביציקת יסודות איתנים, כך נכון הדבר גם בתהליך לימוד השחייה.  הציפה, הוצאת האוויר בתוך המים, ההסתגלות, והביטחון העצמי בהיעדר קרקע יציבה הם כלים משמעותיים אשר בהיעדרם לא ניתן ללמד את הילד את סגנון השחייה הראשון עבורו. במקרים רבים, לאחר שיטוט קצר באתר האינטרנט של בתי ספר לשחייה, יוכלו ההורים לעמוד על טיב התכנים ועל השיטתיות שבלימוד באם קיימת.

התעמלות מים
כללי

התעמלות מים

היום ניתן למצוא עלייה במודעות ליתרונות של התעמלות מים, מאחר ומדובר על אחד מסוגי ההתעמלות הבריאים והיעילים ביותר. אם בעבר היה מדובר על סוג של