הידרותרפיה – על קצה המזלג

הידרותרפיה

שתפו:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram

הידרותרפיה – על קצה המזלג

אחת משיטות הטיפול המודרניות שעושה לה שמות בארץ ובעולם בשנים האחרונות היא ה”הידרותרפיה”.

היא מיועדת לטיפול במגוון עצום של מצבים כפי שנפרט בהמשך.

מדובר על שיטת טיפול בתחום הפיזיותרפיה שעושה שימוש במים ככלי טיפולי (הידרו ביוונית משמעותה מים ותרפיה משמעותה טיפול).

הטכניקה מבוססת על עקרונות הפיזיותרפיה, וההידרותרפיה מנצלת את היתרונות הרבים של המים לטובתה: הפחתת המשקל מסייעת לטיפול באנשים עם בעיות תנועה, החמימות של המים מרפה את השרירים ומשחררת כל כיווץ, והתחושה המרגיעה של הציפה מסייעת להצלחת הטיפול ולהעצמתו. בנוסף, המים מסייעים בשמירה על שיווי המשקל.

הידרותרפיה על קצה המזלג

למי מתאים הידרותרפיה?

כשמדברים על אוכלוסיית היעד עבור טיפולי הידרותרפיה, ניתן למנות ביניהם אנשים בעלי בעיות אורתופדיות שונות. הטיפול בבריכה מסייע לאנשים רבים להפעיל את השרירים שלהם ולהגדיל את טווח התנועה של המפרקים מטיפול לטיפול.

מדובר בין היתר על אנשים הסובלים מבעיות במבנה השלד כגון: כאבי גב, פריצת דיסק, בעיות מפרקים, נקעים בקרסוליים, שברים וכיו”ב.

בעיות נוספות שניתן לטפל בהן בעזרת הידרותרפיה הן למשל כאבים כרוניים. אין לצפות על פתרונות קסם, אולם חולי פיברומיאלגיה או טרשת נפוצה יעידו בלב שלם שכל הקלה בכאביהם היא ברכה.

בנוסף לבעיות אורתופדיות וכאב כרוני, אוכלוסיית יעד נוספת היא זו הסובלת מבעיות נוירולוגיות. מחקרים עדכניים מצאו שיפור ביכולות המוטוריות של חולי פרקינסון או חולים לאחר אירוע מוחי.

בנוסף, הקשר בין גוף ונפש הוכח שוב משהתגלה הקשר בין הפעילות במים לבין הפחתת דיכאון. מפה, הרי שהשיפור בפן הרגשי מצטרף לזה הגופני והוא קריטי לאיכות חייו של המטופל ולסיכויי ההחלמה שלו.

הרוגע והשלווה אותם חווה המטופל ההידרותרפי הופכים את סוג התרפיה הזו למצוינת עבור ילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים דוגמת פיגור, הפרעות קשב וריכוז, בעיות תקשורת, ועוד.

הידרותרפיה – לא על הפיזי לבדו

נכון שלשיטת הטיפול הזו יתרונות פיזיולוגיים רבים, אולם כפי שראינו, אין להתעלם מהעוצמות הרבות שהיא מפעילה על הנפש.

רמת החרדה הבסיסית שהינה מנת חלקו של האדם החולה מופחתת עם ההרפיה בטונוס השרירים והמגע בחמימות המים.

המים הינו מקום המפלט של מציאות מלחיצה במיוחד, וההירגעות בתוך המים היא דרך מהנה לשמור על שפויות העולם כל כך טובעני. במים האדם מבטא את הגופניות שלו בצורה מוגברת ומבלי לחשוש מה יאמרו עליו האנשים מסביב, זהו נכס צאן ברזל עבור אנשים שהם חסרי ביטחון עצמי או טווח תנועה מוגבל.

אם התעניינתם בהידרותרפיה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור ולהסביר

אולי יעניין אתכם גם לקרוא על –

התעמלות מים
כללי

התעמלות מים

היום ניתן למצוא עלייה במודעות ליתרונות של התעמלות מים, מאחר ומדובר על אחד מסוגי ההתעמלות הבריאים והיעילים ביותר. אם בעבר היה מדובר על סוג של